ML-Coaching
  • Home
  • Over Mayke
  • Aanbod
    • Executive Coaching
    • Loopbaan Coaching
    • Business Coaching
    • Human Design
    • Maykelangenhorstacademie
  • Succesverhalen
  • Probeer nu
  • Nieuws
  • Contact
  • PLANNEN AFSPRAAK
  • Menu Menu

Ik zie het keer op keer. Ik hoor de verhalen van mensen die gewend zijn de moeilijkste vraagstukken op te lossen. Thuis runnen ze het gezin zoals ze een organisatie runnen, de agenda’s kloppen, de taakverdeling is helder, de logistiek werkt. Maar de echte behoefte? Die voelen ze zelf niet eens.

En toch is er iets fundamenteel stil gevallen.

Niet door onwil. Niet door onverschilligheid. Maar omdat ze hetzelfde hebben gedaan met hun relatie als met alles wat hen succesvol heeft gemaakt: ze zijn het gaan managen. Ze evalueren de taakverdeling. Ze stellen de planning bij. Ze lossen op wat praktisch niet klopt. Maar of hun relatie nog goed zit? Die vraag stellen ze zichzelf niet. Of misschien wel, maar nooit hardop. En nooit echt gevoeld.

Maar als ik dan vraag hoe ze zich voelen als ze tegenover elkaar zitten, valt er een stilte die veel meer zegt dan alles wat er daarvoor is besproken.

Dat verbaast me niet meer. Mensen die gewend zijn te presteren, zijn getraind om afstand te nemen van wat ze voelen. Dat is precies waarom ze goed zijn in wat ze doen. Maar diezelfde vaardigheid maakt intieme verbinding steeds moeilijker. Want verbinding vraagt het tegenovergestelde: aanwezigheid zonder analyse, voelen zonder meteen te duiden.

Begrijpen is niet hetzelfde als voelen. En uitleggen lost niets op als wat de ander nodig heeft niet een beter argument is, maar gewoon dat jij er bent.

Het wrange is: hoe scherper je bent, hoe groter de kans dat je precies díé vaardigheid niet ontwikkeld hebt.

Wat ik zie bij de mensen die hiermee doorbreken, en ik zie het gebeuren, ook bij mensen die er al jaren niet meer in geloofden, is dat het begint met één ding: hun eigen behoeftes weer durven voelen. Niet analyseren wat de relatie nodig heeft. Voelen wat jijzelf nodig hebt. En dat dan radicaal eerlijk delen met de ander, zonder omwegen, zonder verpakking. Trouw zijn aan jezelf en dat durven uitspreken, dat is geen relatievaardigheid. Dat is leiderschap over jezelf.

Herken jij dit, in jezelf, of in jullie samen?

Search Search

Recente berichten

  • Je kunt alles weten, maar pas je het ook echt toe?
  • Je geeft leiding in je organisatie. Maar geef jij ook leiding aan jezelf?
  • Twee ambitieuze mensen in één relatie, ze begrijpen elkaar uitstekend. En toch raken ze elkaar al jaren niet meer.
  • Je grootste talent? Dat vind jij gewoon.
  • Een Porsche zonder stuur is geen statussymbool. Het is een gevaar op de weg.

Recente reacties

    Archieven

    • juni 2026
    • mei 2026
    • april 2026
    • december 2025
    • november 2025
    • oktober 2025
    • september 2025
    • juli 2025
    • juni 2025
    • mei 2025
    • april 2025
    • maart 2025
    • februari 2025
    • januari 2025
    • december 2024
    • november 2024
    • oktober 2024
    • september 2024
    • augustus 2024
    • juni 2024
    • mei 2024
    • april 2024
    • maart 2024
    • februari 2024
    • januari 2024
    • december 2023
    • november 2023
    • oktober 2023
    • augustus 2023
    • juli 2023
    • juni 2023
    • mei 2023
    • april 2023
    • maart 2023
    • januari 2023
    • december 2022
    • november 2022
    • oktober 2022
    • september 2022
    • juli 2022
    • juni 2022
    • mei 2022
    • april 2022
    • maart 2022
    • februari 2022
    • januari 2022
    • januari 2021
    • mei 2020
    • maart 2019

    Categorieën

    • Blog
    • Uncategorized

    LET’S CONNECT

    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIN
    • Email

    Menu

    Home​

    Over Mayke​

    Aanbod​

    Succesverhalen​

    Probeer nu​

    Contact​

    Algemene voorwaarden

    Algemene voorwaarden en reglementen​

    Bedrijfsgegevens

    Ansemhoek 2
    5708 LZ Helmond
    0614679789
    info@ml-coaching.nl
    KvK: 548 86 929

    Copyright 2020 | Peanuts Marketing - powered by Enfold WordPress Theme
    • Link naar LinkedIn
    • Link naar Facebook
    • Link naar Instagram
    • Link naar WhatsApp
    Link naar: Je grootste talent? Dat vind jij gewoon. Link naar: Je grootste talent? Dat vind jij gewoon. Je grootste talent? Dat vind jij gewoon. Link naar: Je geeft leiding in je organisatie. Maar geef jij ook leiding aan jezelf? Link naar: Je geeft leiding in je organisatie. Maar geef jij ook leiding aan jezelf? Je geeft leiding in je organisatie. Maar geef jij ook leiding aan jezelf?
    Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde
    Waarmee kan ik je helpen?
    WhatsApp
    Hi, hoe kan ik je helpen?
    Open chat
    Powered by Joinchat
    ML Coaching maakt gebruik van cookies. Meer informatie over de cookies waar ML Coaching gebruik van maakt is te vinden in de algemene voorwaarden.